Trening Personalny dla Kobiet Rzeszów

Kiedy udać się z malcem na fizjoterapię Bardzo dużo z nas nie zdaje sobie sprawy że problemów postawy kręgosłupa, które pojawiają się już gdy jesteśmy mali. Złe Postawa, garbienie się przy komputerze mało sportu. W latach 90 w klasach była tzw. gimnastyka korekcyjna. Dzieci chodziły na nią aby właśnie zmniejszyć urazy, które w dalszym wieku mogą dać o sobie znać. Ja np. miałam płaskostopie. Moja koleżanka skrzywienie kręgosłupa -tutaj mogą pojawić się poważne problemy w budowie nowych narządów i zaburzenie ich funkcjonowania Właśnie w przedszkolach nic nie zwraca na to uwagi, a otyłość która jest po prostu bardzo duża wśród młodzieży bardzo się do tego| przyczynia Możemy i sami korygować nasze dzieci oraz je sprawdzać oto kilka nieskomplikowanych zadań: Dziecko staje w pozycji wyprostowanej: barki na jednej wysokości, wcale nie są one za dużo wysunięte do przodu łopatki płasko dochodzące do klatki piersiowej – nie odstające dolne kąty łopatek w tej samej linii równe wcięcia w talii Stanowią zatem stosunkowo proste obserwacje, a niekiedy mogą one uratować| zdrowie naszych dzieci. Co jeśli zauważymy już złą postawę u naszego malucha lub nastolatka. Po pierwsze do specjalisty, który najpewniej zleci naszemu nastolatkowi rehabilitację. Rehabilitacja młodzieży nie jest łatwa i jednak musimy znaleźć również odpowiedni ośrodek Niestety u nas oczekiwanie na NFZ to przeważnie kilkanaście miesięcy w moim wyjątku było to 2 lata a może a że mieszkam w dużym mieście. Nie znam nie szukałam w innych. Udałam się na fizjoterapię domową jest ona droga jednak można było wykonywać ją od razu. Oczywiście rozumie, ze wybrane choroby nie wymagają działania od razu, a część ćwiczeń możemy zrobić sami w mieszkaniu z malcem. Powinniśmy jednak zadać sobie pytanie czy możemy pozwalać sobie czekać np. 6 miesięcy i czy stać nas na ostatnie żebym zapłacić? To kontrolowanie i reakcję na nie musi zadać sobie każdy z nas indywidualnie. Jeśli już ustalimy się na fizjoterapię czy jakimś cudem zwolniło się miejsce na NFZ to co następnie Powinniśmy ocenić czy dana firma jest odpowiedni kadrę oraz czy przechodzi on na szkolenia oczywiście sprawdzić ceny jeżeli to prywatna placówka. Warto także zapoznać się z uwagami np. w sieci na temat wyselekcjonowanego ośrodka.

Opinie postronnych gości będą bardzo znaczące dla nas. Zupełnie nie jest tak że 10 osób punktuje daną markę niedobrze. Jeżeli tak jest tzn ze jest po prostu zła. Jest to dosyć istotne kryterium przy wyborze placówki do rehabilitacji. Jeśli chodzi o wady postawy u dzieci możemy wyróżnić plecy okrągłe – głębiona kifoza piersiowa oraz zapadnięta klatką piersiową. Przy tej deformacji musimy nastawić się na ćwiczenie mięśni karku. plecy płaskie – spłaszczenie lub brak krzywizny kręgosłupa tutaj nacisk rehabilitacji powinien opierać się na pogłębienie krzywizny kręgosłupa. plecy wklęsłe- pogłębiona lordoza lędźwiowa i wystającym brzuchem. Tutaj koniecznie musimy wzmocnić przede wszystkim mięśnie brzucha, oraz mięśnie w odcinku lędźwiowym. Skolioza- czyli inaczej mówiąc zmiany kręgosłupa. Ta dolegliwość niestety postępuje nawet po zatrzymaniu rozwoju dziecka. Jednak najszybciej możemy ją naprawić przed okresem dojrzewania. Doktor czy rehabilitant powinien przy skoliozie określić jak mamy kąt skrzywienia kręgosłupa oraz jej lokalizację. – skolioza lędźwiowa, piersiowa itp. Istotnej jest| ponad aby dzieci nauczyły się już od najmłodszych lat przyjmować właściwą postawę w przedszkolu siedzenie po turecku z wyprostowanymi plecami , w przedszkolu siedzenie prosto w ławce. Wady stopy czyli popularne w latach 90 płaskostopie. U mnie 80% szkoły je miała Jakie wyróżniamy wady stopy

1.Stopa płaska- jeżeli zmoczymy naszą nogę w farbie i dobijemy ja na stronie nasza stopa pozostawi na niej ślad w którym nie będzie typowego wcięcia. Odbije się ona cała na kartce papieru jak nasza ręka po zmoczeniu w farbie.

2. Stopa wydrążona – toż taka która na kartce po zanurzeniu w farbie zostawi ślad palców i pięty środka naszej nogi właściwie nie będzie.

3. Stopa prawidłowa – to odbicie| na kartce idealnie czyli widoczne wcięcie po wewnętrznej stronie stopy. Jeśli nasze badanie dziecka wyjdzie negatywnie czyli pojawi się cała stopa lub stopa wydrążona to powinniśmy skonsultować się z doktorem lub fizjoterapeutą aby zacząć działanie.

Kiedyś były to kuracje i spotkania grupowe około 20 dzieci w szkole teraz też jeszcze możemy zapisać naszą pociechę na tego modelu fizjoterapię. Jednak każde| dziecko jest indywidualne i nie każde lubi grać w grupie. To już sprawa osobista co nam odpowiada. Przy fizjoterapii płaskostopia wzmacnia się mięśnie wewnętrzne stopy, dba się o dobre stawienie stopy, rozciąganie mięśni przykurczonych stopy. Niektóre ćwiczenia musimy pracować z niemowlęciem w mieszkaniu, ponieważ na spotkaniach 2 razy w tygodniu na efekty będziemy czkać bardzo długo. Kiedy sprawdzić stopę u dziecka. Najkorzystniejszym wiekiem jest gdy dziecko już dobrze chodzi zatem gdy ma|3-4 jak lata. Wtedy zanika tzw poduszeczka tłuszczowa u malucha i odcisk na naszej kartce wyjdzie na pewno dobry. Są to tylko 2 najczęściej opisane wady postawy jest ich o wiele więcej Jednak musimy mieć, Ze swoja praca w mieszkaniu z malcem po zajęciach przyniesie większe efekty poprawy zdrowia niż tylko czekanie na jedno czy trzy spotkania tygodniowa u doktora. Niestety są to bardzo poważne zmiany jeżeli zostaną wykryte wcześnie to szybko możemy je zniwelować , oraz nasze dziecko będzie kształtowało się idealnie w dalszych latach. Co innego jeśli nasze dziecko ma wadę wrodzona i wymaga fizjoterapii ciągłej. Dobrze znamy że zwierzęta sprawdzają się idealnie w okresie rehabilitacji manualnej czy ruchowej. Do tych zwierząt należą konie. Co daje nam taka hipoterapia: poprawę napięcia mięśniowego zwiększa koncentracje uwagi zwiększenie możliwości samodzielnego przemieszczania się doskonalenie koordynacji ruchowej.

Dla kogo:

  • po przebytej chorobie Heinego-Medina,
  • po przepuklinie oponowo-rdzeniowej mózgowe porażenie dziecięce,
  • stwardnienie rozsiane stany po urazach czaszkowo-mózgowych skoliozy koślawość bioder i kolan,
  • kręcz karku i inne uzależnienia MPD,
  • ADHD,
  • choroby mięśni zespół Downa

Tego typu działania na pewno poprawią zdrowie dziecka, zawsze musimy pamiętać żeby wybrać odpowiedni ośrodek jeździecki który świadczy tego typu hipoterapię. Zwierzęta muszą być spokojne i ułożone natomiast ich opiekun| i rehabilitant musi przejść odpowiednie szkolenie. Celem| tego typu terapii jest przywrócenie sprawności fizycznej choremu dziecku, który dzięki obcowaniu ze końmi i wykonywaniu na nim zadań szybciej osiąga oczekiwane efekty. Nie każdy koń jest odpowiedni do pracy z młodzieżą, a zwłaszcza chorymi. A jak pisałam wcześniej sprawdźmy opinie w necie lub zasięgnijmy języka u przyjaciół. Powinniśmy mieć także osobiste orzeczenie, które decyduje nasze dziecko do tego tupu ćwiczeń. Jednakże wiele ośrodków proponuje również prywatne hipoterapię. Fizjoterapia dzieci nie jest łatwa, ale jeśli wymagamy to możemy pokonać przeciwności losu szybciej niż nam się wydaje. Dzieci najdoskonalsze efekty mają przez zabawę, więc wiele ćwiczeń wcale nie musi im się wiązać z pracą nad swoja pozycją ale jako dzień gdzie fajnie spędzają się czas robiąc różnego typu zadania. Im mniej dzieci będą świadome rehabilitacji tym lepiej dla nich. Nie ma co mówić szczegółów z młodzieżą i tak wiele wyłącznie po prostu działać.