Projektant wnętrz

Planuję remont domu i myślę czy warto jest zaangażować projektanta wnętrz. Chciałam wykonać remont sypialni i salonu niestety nie mam konceptu jak do tego podejść. Udałam się do marketu, aby obejrzeć aranżacje tego typu pomieszczeń i| tam właśnie polecili mi bardzo interesującą i sławną projektantkę wnętrz. Po przyjściu do domu zatelefonowałam do niej i umówiłam się na pierwszą wizytę. Projektantka zjawiła się u mnie następnego dnia i obejrzała moje wnętrze – powiedziała mam kilka doskonałych koncepcji. Na samym początku jednak zapytała mnie o moje ulubione barwy, wzory, żeby mogła jak najkorzystniej sprostać moim wymaganiom. Wszystko bardzo niesamowicie się zapowiadało, jednak byłam ciekawa kosztem zanim powiem tak. Okazało się, że cena liczona jest od metra i wyszła naprawdę bardzo dobra, za projekty i usługę w odremontowaniu mojego domu. Co miała mi do zaproponowania? A mianowicie wiele nawet nie wiedziałam, iż nie tylko stworzy dla mnie kilka wizualizacji, ale również ma kontrakty ze marketami i sprzedaje mi panele oraz materiały w niezwykle korzystnych cenach – ja sama takich rabatów na pewno nie otrzymam. Zgodziłam się na jej pomoc. Po 4 dniach na mojego e-maila przyszły propozycję aranżacji mojego apartamentu. Ja lubię styl modernistyczny i minimalistyczny i takie właśnie projekty otrzymałam. Barwy oczywiście były różne, jednak istniał także| mój ulubiony czerń i biel, który od razu na jednym projekcie przypadł mi do gustu. Właściwie byłam pod wielkim wrażeniem, tylko najlepsze dopiero przede mną.

Projektant wnętrz w czym może nam pomóc

Okazało się, że jak zawsze małe poprawki musiały zostać wprowadzone, ale to naprawdę tylko korekty. Nie podobał mi się np. umieszczanie oświetlenia i ich wygląd jakoś to tak barowo dla mnie prezentowało się i mało elegancko, no ale cóż nie może nam się wszystko podobać. Najlepsze, że elementy użyte na wizualizacji przy aranżacji pomieszczenia były realne tzn można je było po prostu dostać w hipermarkecie i moje mieszkanie będzie wyglądało tak samo jak na zaprezentowanym obrazku. Stanowiło to dla mnie prawdziwe zaskoczenie i już widziała wszystko obecnie będzie wyglądało. Po akceptacji projektu czekały mnie zakupy.

Projektant wnętrz – zakupy w Radomiu

Wybrałyśmy się z projektantką do marketu, w którym znajdowały się wszystkie niezbędne do remontu materiały. Może ktoś zapyta dlaczego tracę czas jak widziałam już to na projekcie. Przecież to nie jest tak do końca. Aranżacja nie przedstawiają np. połysku blatów a efekt końcowy może być trochę inny, dlatego sama powinnam zobaczyć najpierw materiał na żywo i ocenić.

Zmiany jakie zrobiłam to np. podłoga, która w projekcie była typowa, a w sklepie można wybrać 3 rodzaje barw – błyszczący, matowy lub półmat. Jak dla mnie najładniejszy wykazał się półmat i taki dlatego wybrałam. Reszta elementów została taka sama. Powiększyłam tylko element ozdobny w kuchni o jeden pasek bo bardzo mi się podobał, a na projekcie nie było widać, ze on aż tak ładnie wygląda. Po zakupach w markecie należało umówić się z ekipa, która zrobi remont. Oczywiście wszystkie prace miały być zarządzane przez projektantkę wnętrz. Tak oczywiście miało być a jak to w naszym kraju jest Ekipa remontowa nie była z tych które współdziałają z innymi chętnie. Szef nie był wiele wizji na remont mojego domu i często mówił „ że co istnieje na kartce nie zawsze można zrobić”. Oczywiście, ze można ale niestety wymagało to od firmy więcej pracy i czasu co nie do końca już| mu się podobało. Na projekcie była np. tzw falka z paneli, firma remontowa poinformowała, że tak się nie da, jednak po paru dniach uświadamiania panu że się da stworzył ją, jednak efekt odbiegał znacząco od oczekiwań i zaczęły się kłopoty. Szef oznajmił, ze się nie da, projektantka i ja że się da i wyszło jak wyszło. A po kilku rozmowach zdecydowałam się zatrudnić firmę remontową zachwalaną przez naszą Panią projektant. Stanowiło to chyba najrozsądniejsze posunięcie. Z tamtą firmą pożegnałam się, nie należało to do najfajniejszych przeżyć – szef domagał się zapłaty całości itd. Nowa firma choć cenowo troszkę droższą jakieś 10% to wykonała wszystko błyskawicznie oraz bez kłopotów. Nie było słowa nie da się, nie można. Projektantka współpracowała z nimi super. Właściwie byłam po wielkim wrażeniem i co najważniejsze remont skończył się tydzień przed czasem. Byłam naprawdę zachwycona.

Czyli projektant wnętrz się sprawdził

Teraz moje mieszkanie prezentowało się bardzo nowocześnie, a niektóre pomysły i elementy zastosowane w nim sprawdzają się idealnie. Sama na pewno nie wpadłabym na tak fajne pomysły. Moi przyjaciele przychodząc do mnie też są zadowoleni i biorą kontakty na moja projektantkę wnętrz bo zrobiła kawał dobrej pracy. Czy warto jest korzystać z usługi projektantów wnętrz – odpowiedź to oczywiście. My nie mamy takiego doświadczenia ani pomysłów jak projektant wnętrz, jeżeli chodzi o pomysł na nasze apartament. Dobór barw, odcieni oraz elementów ozdobny jest właściwie dobry. Ale musimy pamiętać żeby wyselekcjonować osobę wartą zaufania i najodpowiedniej z polecenia. Musimy też wybrać firmę remontową, która będzie mogłaby współpracować, bo moja pierwsza to nic nie potrafiła, nawet panele przyciąć w falkę. Niezwykle istotna jest też cena, żeby była ona zawarta na wstępie podejmowanych prac przez firmę, widzą projekt także mają się go nosić. Abyśmy później nie musieli dopłacać bo człowiek nie wiedział. Wybór materiałów jak tapety, panele itp. winien być też robiony w markowych marketach, które zapewniają nam ochronę na zakupiony towar. Efekt końcowy mojego remontu jest przyjemni a wszystkiemu polecam korzystanie z profesjonalnej pomocy. Dużo spośród nasz wyda się to tradycyjne po co projektant kiedy można samemu wybrać w hipermarkecie i nie płacić innym. Na pewno tuta jest wiele racji, jednak za| ciekawy pomysł i zrobienie się płaci. Nigdy nie będziemy mieli takiego doświadczenia kiedy ktoś kto działa w aranżacji i wykończaniu mieszkań całe życie.