Nowe lustra na wymiar Warszawa w nowym apartamencie

Remont apartamentu to dosyć znaczne wyzywanie dla wszystkich. Od czego należy rozpocząć aby funkcjonował on prawidłowo. Na samym początku powinniśmy odszukać firmę, która zajmie się naszym pomieszczeniem także przygotuje pracę, taką jak oczekujemy. Dla mnie np. najważniejsze okazały się meble , a moim najważniejszym punktem w całym domu są lustra. Więc chciałaby skoncentrować się na nich przede wszystkim.

Lustro a jego historia

Każdy pierwotny człowiek inspirował się swoim odbiciem i była to w jednym rodzaju magia jak zauważenie swojego odbicia w wodzie lub w innym punkcie. Widoczne są one już w X wiekiem p.n.e kiedy to w Cesarstwie Rzymskim lustra zbudowane z żelaza zaczęto zastępowano lustrami szklanymi na wymiar https://cienkusz.com.pl/lustra-na-zmowienie-warszawa , które posiadały w sobie surowiec taki jak ołów czy srebro. Na wstępie XVII wieku największym producentem luster na świecie była Wenecja, której lustra stanowiły najprzydatniejsze na świecie dlatego iż były one wytwarzanie ze szkła. Z czasem Wenecja zaczęła tracić swój stan i w XIX wieku lustra często ściągano z Francji i Anglii, które stały się się głównym ich eksporterem na Europę. Zwierciadła pojawiały się przede wszystkim w galeriach, teatrach w mieszkaniach powszechnych również dostojnych. Powstał tzw specjalny dodatek meblowy – konsola połączenie sprzętu z lustrem, która była atrakcyjnym elementem wystroju wnętrza. Stały na niej drogie zegary czy wazy. Najdroższe lustra na świecie są firmy „Venice Mirror” przygotowywanych i wykonanych przez firmę Boca Do Lobo. Pojedyncze zwierciadło osiąga cenę nawet 20 tys euro.

Zwierciadła na wymiar, które przygotowuje mi zaprzyjaźniony szklarz są wyjątkowe i ponadczasowe. Na samym początku chwiałaby wam pokazać ich rodzaje.

Zwierciadła podział ze względu na szkło:

  • Szkło hartowane – jest to nadzwyczaj twardy rodzaj szkła o wysokiej odporności mechanicznej. Jego właściwością jest to że przy rozbiciu pęka bez rozpryskiwania. Stosowane jest np. jako szyby do aut, przy barierkach do schodów, szklane półki, szyby antywłamaniowe jako lustra, które narażone są na istotne obciążenia.
  • Szkło klejone – możemy je napotkać w wielu miejscach, ale najczęstsze toż np. okulary przeciwsłoneczne. Szkło posiada kilka warstw, dzięki czemu przy rozbiciu nie rozpryskuje się. Jest one łączone z kliku warstw doskonale do siebie przylegających.
  • Szkło Antisol-barwione- można je zastać w wielu odcieniach od zieleni do grafitu. Im grubsze tym szkło robi się bardziej widoczne. Stanowi znakomite wykorzystanie do np. wystaw sklepowych, ponieważ jest znacznie mniej przepuszczalne od podstawowego białego szkła.

Lustra na wymiar Optiwhite – idealne do białych, białych pomieszczeń. Tego gatunku lustra odbijają doskonale światło, lepiej niż zwykłe lustra Grubości zwierciadeł. Za standard wzięło się iż jest to 3mm ale oczywiście w meblach możemy umieścić lustra grubsze 5-7 mm jeśli uważamy, że mogą one być wrażliwe np. na wilgoć lub stłuczenia. Ciekawą formą lustra są zwierciadła weneckie, które z jednej strony odbijaj światło , i z drugiej strony nie. Zajmują one charakterystyczna powłokę, gdzie z jednej strony widzimy co się dzieje z drugiej ale odwrotnie już nie. Na pewno na filmach kryminalnych widzieliście tego typu lustra np. w pokojach przesłuchań. Co złodziej będąc w pokoju nic nie widzi, a policja może go widzieć. Często wykonując głupie mini do ciemnej ściany. Robi się to bardzo zabawnie.

Moje kochane lustra kryształowe. Teraz teraz tak na prawdę nie robi się takich prawdziwych zwierciadeł kryształowych. Jest to spowodowane przepisami jakie wprowadziła Unia Europejska. Pozbawienie ołowiu wtedy właśnie ważna przyczyna, zamiata niego stosuje się żelazo, ale wtedy na krawędziach zielonkawą barwę, co nie zawsze dobrze wygląd. Natomiast z firm znalazła na to metoda, aby lustra zachowały swoja funkcjonalność ale miały obniżoną zawartość żelaza jest to tzw szkło OptiWhite™ firmy Pilkington. Jest to szkło o szczególnie intensywnej przepuszczalności światła, na ich stronie internetowej możemy odnaleźć materiały jak solary, lustra kryształowe.

Lustra kryształowe teraz a dawniej.

Każdy z nas oglądał legendę i pamięta lustro do którego zwracała się królowa. Lustereczko powiedz przecie kto jest najidealniejszy w świecie. Teraz lustra kryształowe są o wiele bardziej precyzyjnie wyprodukowane niż dawniej. Są równe, a ich krawędzie wyglądają o wiele ładniej. innowacyjne zwierciadło kryształowe to lustro zbudowane ze szkła OptiWhite™, ale zawsze rysuje się naprawdę ładnie. Tak mnie ciekawi gdzie wy macie swoje lustra. Bo oczywiście wzorem jest przedpokój i oczywiście łazienka. Będąc na wakacjach bardzo spodobały mi się małe lutra powiększające w toaletach. Idealnie nadają się one do make upu lub dla mężczyzn do golenia. U nas w kraju nie jest to popularne jednak ja przy remoncie na pewno zmontuję takie lustra u siebie w budynku. Można je świetnie podświetlić co spowoduje, iż nasz makijaż przeważnie będzie idealnie położony. Innym interesującym sposobem na lustra możemy natrafić w telewizji jak Gesserowa w większości restauracji wykańcza nimi mieszkanie. Jest to| dość ciekawy sposób na powiększenie optycznie restauracji.

Nie zależnie czy mówimy tutaj o lokalu czy o np. małym salonie w apartamencie. Zwierciadła nadają klasy każdemu wnętrzu i zawsze idealnie się prezentują. Potrafimy je oprawić jak obraz w ładne ramy, które w lekkich miejscach na pewno dodadzą uroku.

Przepowiednia dotycząca lustra na wymiar

Każdy spośród nas wierzy, że stłuczenie lustra to mocno pech. Radzi się wówczas, ze grozi nam 7 lat nieszczęść. Czemu aż tyle? Wywodzi się to jeszcze ze starożytności, gdzie ludzie uważali, że tyle trwa cykl naszego życia 7 lat dobrych i złych. Stłuczone szkło należy prędko wyrzucić z domu. Niektórzy uważali, że należy zapalić świeczkę, kadzidło lub pokolorować zbite szkło sprejem by nie mogła z niego wydostać się czarna magia. Dużo osób stosuje ten sposób do dzisiaj. Zwierciadła były i będą znakiem dostatku i coraz częściej do nich wracamy chociażby w współczesnych wnętrzach.