Komfortowe materace rehabilitacyjne do wypoczynku w ogromnych supermarketach

Znakomity sen to norma, jednak od czego on jest uzależniony? Wiele elementów oddziałuje na nasz wypoczynek w nocy jednym z nich jest piękny i bezpieczny materac. Pamiętajmy, że w sypialni odpoczywać powinniśmy spędzać około 8h dziennie to 1/3 naszego życia. Materac musi być nie tylko być przytulny, ale dawać komfort naszemu ciału W małych pomieszczeniach ludzie często zastępują dobry materac np. na sofę, jednak takiego luksusu snu absolutnie nie będziemy mieć.

Na co zwrócić uwagę dobierając wygodny materac. Na pewno na jego wytrzymałość to pierwszy element który musimy brać pod uwagę przy doborze materaca.

Strefy twardość materaca. Możemy tutaj wymienić materace 3,5 i 7dmio strefowe. Wszystko uzależnione jest od tego jaka jednostka naszego ciała ma być podniesiona w czasie snu. Za zwyczaj materac winien być o 20 cm dłuższy niż mamy wzrostu. W supermarketach mamy rozróżnienie na symbole twardości:

 • miękki H1
 • średni H2
 • twardy H3
 • bardzo twardy H4

Przypuszcza się że panie cięższa winnym mieć materac twardszy niż osoba lekkie. Załóżmy, że pani o masie 90 kg powinna wybrać materac średnio twardy czyli H3 osoba o masie 50kg i wzroście np. 170 cm powinna wybrać materac średni czyli H2. Wszystko określone jest tutaj od naszej masy i wzrostu. Zatem skoro nie mamy gwarancji powinniśmy zapytać w supermarkecie doradcę, aby odpowiednio dopasował nam materac lub lekarza żeby zakupić materac rehabilitacyjny. Wyjątkowo istotna jest również pozycja, w której śpimy. Jeżeli preferujemy spać na brzuchu lub plecach wtedy ciężar naszego ciała układa się równomiernie i możemy pozwolić sobie na materac bardziej wygodny. Jeżeli jednak śpimy na boku, a odcinek lędźwiowy opada to| musimy koniecznie kupić materac twardszy.

Matera rehabilitacyjny dla kogo.

Tutaj założenie jest aby nacisk rozkładać na kręgosłup i jego podparcie w czasie snu. Winnym być antyalergiczne także nie uciskać podczas relaksu na żaden punk, aby przepływ krwi był dobry. Musi także mieć doskonałą wentylację i wchłaniać wilgoć. Właściwie dobrany materac powinien zredukować przewlekłe boleści kości i dać ulgę dla kobiet z reumatoidalnym zapaleniem stawów, obniżają ryzyko powstania odleżyn. Idealny do naprawy stawów i mięśni po wyczerpującym dniu lub po przebytych wypadkach. Polecany zwłaszcza osobom po:

 • po urazach ortopedycznych
 • leżącym
 • narzekających na bóle pleców i obolałe stawy
 • mających siedzący tryb życia – praca przy komputerze
 • starszych/seniorów
 • po wypadkach
 • w czasie rehabilitacji

Jakie wyróżniamy rodzaje materacy rehabilitacyjnych

 • Materace piankowe – najprawdopodobniej pod tymże względem są najdoskonalszym wyborem, gdyż bardzo łatwo w nich zachować komfort i higienę. Posiadaj tzw pamięć dzięki czemu prościej dostosowują się do naszego kręgosłupa podczas snu, i kręgosłup nie ma efektu hamaka czyli nadmiernego wyginania się w pozycji lędźwiowej

Kolejnym rodzajem są tzw materace rehabilitacyjne sprężynowe – kieszeniowe i bonellowe. Bardzo dobrze| chronią one kręgosłup jedna jeżeli chodzi o komfort na pewno wyższy będzie przy materacach piankowych, nie mówiąc już o czystości, którą w tym fakcie ciężko jest utrzymać. Widać jak ważny jest dobór właściwego materaca. Często lekceważymy ten element , kiedy kupujemy nowe łóżko. Normalny materac powinien także mieć solidne wypełnienie

Rodzaje wypełnień w materacach

 • 1. Materac piankowy jak sama nazwa pokazuje materac wypełniony jest pianką. Najbardziej znaną jest tutaj termoelastyczna piana , która wpasowuje się do ciała i jest odporna na wilgoć. Ciekawie przedstawia się pianka FloFom , która ma właściwość chłodzące, jest to w pewnym typie oryginalne rozwiązanie, ale dzięki temu zapobiega przegrzewaniu się organizmu.
 • 2. Materac lateksowy cechuje się przede wszystkim tym, ze stworzony jest z naturalnego mleczka kauczukowego, dzięki czemu jest bardziej elastyczny, ale także posiada właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Jest| więc gatunek materac idealny dla kobiet o różnej wadze, gdyż dopasowuje się dobrze do naszej wagi.
  • Materace rehabilitacyjne bonellowe – sprężyny są w nim połączone ze sobą, dzięki czemu zachowuje on doskonalszą sprężystość. Jednak w tym typie jedna sprężyna rzutuje na inną i potrafi dawać efekt fali.
  • Materac rehabilitacyjny kieszeniowy – tutaj sprężyny uwieszone są oddzielnie, każda w indywidualnej kieszeni. Współpracują one samodzielnie dlatego zwiększają one komfort użytkowania. Bardzo istotne jest to, że materac nie faluje pod wpływem nacisku.
  • Materac rehabilitacyjny multipocket – ten wariant materaca gdzie sprężyny są po prostu mniejsze. Zagwarantuje on bardzo duży komfort spania.
  • Materace rehabilitacyjne hybrydowe jest to ciekawostka na rynku połączenie materaca piankowego ze sprężynowym. Są to tzn materace dla kobiet niezdecydowanych. Bardzo dobrej jakości i zapewniają również wysoki komfort. Możemy je również używać kiedy dwie osoby śpią ze sobą na jednym materacu ale| mają inną wielkość.
  • Mata kokosowa tutaj wnętrze materaca wyłożone jest wkładem kokosowym, który nie ulega odkształceniom jest mocny także dobrze przepuszczalny.

Wybór właściwego materaca jest faktycznie bardzo ważny nie tylko dla naszego kręgosłupa lecz także dla naszego całego dnia. Sami rozumiemy jak niewyspanie może zepsuć nam najwspanialszy dzień. Człowiek, który nie mógł się odpocząć jest niespokojny i nic mu się nie układa korzystnie jest więc coś mieć na czym będzie nam się miło i wygodnie spało. Ja też wiem po sobie jak nie mogę drzemać w nocy to niestety cały dzień źle się czuję, to muszę tabletkę wziąć toż chodzę drzemać w dzień. Fajniej unikać także nabyć naprawdę wyjątkowy materac, na jakim będziemy spać jak niemowlak. jest także poszewka na materac żeby była łatwa w czyszczeniu i w ściąganiu. Wiemy, ze nasze pralki w domach maja ograniczona pojemność, dlatego ja nabywam poszewki na materac, które są dzielone na 2 strony i rozwijane. Wtedy o wiele wygodniej jest nam ją wyczyścić i założyć. Powszechnie używany sposób, aby pozbyć się bakterii z naszego materac jest go posypanie sodą oczyszczaną . Zostawiamy ją na 30 minut po tym czasie odkurzamy. Jest zatem bardzo łatwe rozwiązanie dla wszystkich kobiet leniwych, przecież za to bardzo skuteczne.