Wypoczynek, zwiedzanie, regionów w dobie pandemii

Każdy z nas marzy o podróżach i zwiedzaniu świata. Choć nie każdy może sobie na to pozwolić. Dlaczego, a ponieważ to dzieci, a bo to niestety mamy szczególne opłaty. Teraz dołączyła do tego zaraza i niestety loty są bardzo skomplikowane. Cześć krajów wymaga testów na Covid, co wizaże się z pozostałymi kosztami. Biura podróży po podpisaniu dobrych transakcji z laboratorium obniżyły koszty, ale i tak jest to gdzieś 300 zł za głowę razy cała rodzina – koszt dodatkowy 1200 zł. Natomiast jeśli chcemy wykonać taki test na własną rękę wtedy musimy pokryć koszty aż 450 zł od kobiety – kosmos. Testy antygenowe są mniej kosztowne, ale nie wiele krajów je honoruje. Podróże są bardzo drogie. Część spośród nas bookuje tego wariantu wyjazdy poprzez biura podróży. Odwiedzając ich stronę www selekcjonujemy kraj i liczymy możliwość dla nas. Jest to niewątpliwie intuicyjne Po wyborze gdzie możemysię udać selekcjonujemy, gdzie chcemy siedzieć w samolocie, ale tutaj musimy mieć na uwadze, iż ta alternatywa jest płatna i nie musimy z niej skorzystać. Ubezpieczenie drugi element, który jest| standardowy. Przy nabyciu wyjazdu mamy 3 rodzaje do wyboru. Takie ubezpieczanie, jakie jest zawarte w wycieczce, dodatkowe na Covid i takie gdzie opłaty leczenia są bardzo duże. Teraz biura wprowadziły jeszcze szansę rezygnacji w 100% co to oznacza. Jeżeli przed wylotem test wyjdzie nam pozytywny to wówczas agencja podróży da nam pieniądze. Niestety tegoż typu ubezpieczanie są dość drogie i agencje znacznie korzystają, nie mniej jednak warto jest je posiadać bowiem czasy obecnie są bardzo ryzykowne. Rezygnacja ma również kilka złotych cech jeżeli będziemy chorzy lub np. skręcimy nogę czy pojawią się inne dolegliwości to również możemy bezpośrednio zrezygnować z wyjazdu. Pamiętajmy jednak, ze koszt wyprawy jest nam zwracany a ubezpieczenie już nie.

Jak prezentuje się podróżowanie na własną rękę.

Tutaj sprawa już nie prezentuje się tak samo jak z biurem. Najpierw musimy zobaczyć gdzie chcemy wyjechać i czy możemy. Nie wszystkie kraje są teraz otwarte i można bez zastrzeżeń do nich wjechać. Warto poczytać na serwisach publicznych czy poszczególny region przyjmuje turystów lub nie. Na przykład Chiny tutaj okoliczność nie prezentuje się beztrosko. O czym potrafimy się przekonać z materiałów obecnych na internecie. Pewna Polska wyjechała była skłonna na kwarantanne, która miał być 3 tygodnie i testy. Nie wiedziała, że od miesiąca będzie w szpitalu bez kontaktu z otoczeniem i każdy test wychodzi jej dobrze tzn wykonują oni 2 testy na Covid i dopiero po 2 negatywnych możemy wyjść szpital. Aczkolwiek w jej przypadku| wykonują testy i cały czas jeden wychodzi niejasno. Przebywa w szpitalu i wnioskuje o ochronę.

Moi zdaniem nie warto było kierować się i sprawiać sobie tyle kłopotów. Chiny są krajem dość sztywnym i nie warto ryzykować, no chyba, że robimy w nim sklepy i musimy po prostu być. Urlop to na pewno odpadają bo świetnie być free niż być zamkniętym od 5 tygodni. Skoro już wyselekcjonowaliśmy region docelowy to teraz bilety. Z powodu pandemii większość połączeń lotniczych jest niestety rozwiązanych i niestety połączenia mogą być dosyć długie. możemy dotrzeć na dobre ofert również szanse cenowe bo wbrew pozorom mała liczba osób lata na urlopy samemu. Po biletach ważny jest wybór hotelu. Możemy skorzystać z stron dostępnych w internecie jak np. hotel.com, które w naszym kraju jest chyba najbardziej atrakcyjny. Warto w tym serwisie jest się zarejestrować gdyż zbieramy punkty i liczba rezerwacji w nim się liczy gdyż później mamy tzw zniżki i dość istotne. Ja jednak używam bookingu jakoś jest dla mnie najbardziej jasny. Warto jest również wybrać opcje płatności na miejscu gdyż złodziei jest mnóstwo. Taka opcja jest o wiele kosztowniejsza natomiast na pewno warto jest z niej skorzystać. Ubezpieczenie i tutaj jak szukałam pojawił się ogromny kłopot, bo kraje wyjazdowe ze powodu na Covid 19 oczekują abyśmy mieli ubezpieczenie które, zapłaci opłaty leczenia na Covid. Ofert jest całkowicie wiele, tylko nie ma ich jeśli idzie o rezygnację w przypadku pozytywnego testu. My jednak mam z czego się bardzo cieszymy. Linie lotnicze np. jak Emirates oferują również możliwość rezygnacji lotu jeżeli test wyjdzie nam pozytywnie i to jest bardzo świetne rozwiązanie.

Przed samolotem o czym warto pamiętać?

Każdy region posiada bezpośrednie restrykcje i warto przeczytać co musimy wykonać przed wylotem. Wszystkie regiony posiadają tzw karty w których musimy dodać, gdzie i na ile podróżujemy i regularnie wygenerować specjalny kod QR. Osoby zaszczepione po strefie schengen oczywiście poruszają się na podstawie szczepienia i kodów wygenerowanych. Po powrocie do naszego kraju młodzież poniżej 12 roku życia jeśli rodzice są zaczepieni nie mają izolacji. Jest to bardzo przydatne rozwiązanie, gdyż wiele nam to daje, a przecież szczepionek na Covid dla najmniejszych nie ma. Tak więc czy planujemy odpoczywać sami czy natomiast z agencją podróżny powinniśmy ocenić sami. Ceny w agencjach są już naprawdę duże i mało dalsze kierunki jak Dominikana czy Meksyk toż po prostu| kosmos finansowy dla grupy 4 osobowej w fajnym apartamencie. Jednakże ten wybór zostawiam już wam i sami zdecydujcie. Ja lubię latać sama bez pośredników, którzy mi tylko ciążą i stwarzają kłopoty.